MENU

Badanie rynku jako szczególna podstawa dostępu do informacji poufnych na rynku kapitałowym

(eBook)
0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: 2023

  • Autor: Rafał Woźniak

  • Wydawca: C.H.Beck

  • Formaty:
    PDF
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Cena katalogowa: 219,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 183,96 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

197,10
Dodaj do schowka
Dostępność: online po opłaceniu
Produkt elektroniczny Plik do pobrania po realizacji zamówienia

Badanie rynku jako szczególna podstawa dostępu do informacji poufnych na rynku kapitałowym

Głównym celem monografii jest próba dokonania analizy możliwości udostępnienia informacji w ramach procedury tak zwanego badania rynku (market sounding). Procedura ta, jakkolwiek nie jest niczym nowym w praktyce uczestników rynku kapitałowego stanowi novum regulacyjne w prawie europejski.

W opracowaniu wskazano w jaki sposób struktura regulacji europejskich, które koncentrują się w warstwie aksjologicznej na równości informacyjnej a w warstwie merytorycznej regulują głównie przypadki nadużyć na rynku, wpływa na możliwość stosowania instytucji badania rynku. Jednocześnie dokonano analizy roli badania rynku w świetle innych regulacji dotyczących zwalczania nadużyć na rynku w szczególności możliwości przekazania informacji i uznania takiego przekazania za dopuszczalne a także regulacji badania rynku w świetle przepisów KSH i oceny czy regulacje te nie stoją z nimi w sprzeczności bądź też czy regulacje KSH nie ograniczają stosowania instytucji badania rynku.

W opracowaniu autor wskazuje, że badanie rynku jest procesem ściśle sformalizowanym co stanowi istotną niedogodność i jest elementem istotnie ograniczającym możliwość efektywnego stosowania badania rynku w praktyce. Niedogodność ta jest jednakże rekompensowana korzyściami wynikającymi z uznania danego zachowania za nienaruszające przepisy Rozporządzenia MAR.